İleri Tedaviler


Ultrason Eşliğinde Ağrısız Güvenli Kürtaj


Kürtaj işleminde teknik bilgi,deneyim ve sterilizasyon dışında diğer bir önemli hususta hasta güvenliği ve gizliliğidir.Özellikle evlilik dışı oluşan gebeliklerde hasta mahremiyeti hassas bir konudur.Bun hususa hastane bünyemizde yapılan kürtaj işlemlerine titizlikle uyulmaktadır.

DEVAMI

Fizik Tedavi Uygulamaları


Fizik Tedavi uygulamalarının genel amacı, hastaların, yaşlıların, ağrı çekenlerin, kaza veya benzeri durumlarda yaralanan kişilerin fiziksel ve fonksiyonel bozukluklarını tedavi etmektir.

DEVAMI

İlaçsız Tedavi Dönemi Başladı


“Geleneksel ve tamamlayıcı tıp” bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıklardan korunma, tanı koyma, iyileştirme ve tedavi etmekle beraber sağlıkta iyilik halinin sürdürülmesinde kullanılan, farklı kültürlere ait teori, inanç ve tecrübelere dayalı bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür.

DEVAMI

Migren Tedavisinde “Modern-Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tedaviler”


Migren, hastanın günlük yaşamanı etkileyebilen bir baş ağrısı tipidir. Genellikle ense, şakak veya göz çevresinde başlar ve ağrının çeşitine göre hareket ettikçe kötüleşebilir. Ağrıya çoğu zaman ışığa ve sese hassasiyet, bulantı, kusma gibi durumlar eşlik edebilir.

DEVAMI

''Mide botksu'' nedir?


Dünyada 10-15 yıldır uygulanan mide btksu, endoskopik yöntemle, midenin iştah ve açlık üzerinde etkili olan sinir ve kaslarını geçici olarak etkisiz hale getirmeyi amaçlayan ameliyatsız bir obezite tedavi yöntemidir.

DEVAMI

Dolgu


Yaşlanmayla beraber hyaluronik asit, elastik lif, kollajen lif ve yağ dokusunun azalması cildin elastikiyetinin ve canlılığının kaybolmasına, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmesine neden olur.

DEVAMI

Lazer Epilasyon ile Batık ve Tüylerinizden Kurtulun


Günümüzde kadın ve erkekler tarafından oldukça rağbet gören ve yaşamın estetik kalitesini arttıran lazer epilasyon uygulamalarının, uzman hekim tarafından yapılması sağlık açısından büyük bir önem taşıyor.

DEVAMI

Örümcek Ağı Estetiği nedir?


Örümcek Ağı Estetiği, adını uygulamada kullanılan iplerin oluşturduğu doku onarıcı yapıdan alan bir medikal estetik yöntemidir.

DEVAMI

Gençlik Aşısı


Gençlik aşısı içeriğindeki hyaluronik asit cilt altına verildikten sonra cildin su tutmasını ve cilt altında kollajen sentezini uyararak yüze destek olan bağ doku elemanlarının çoğalmasını sağlar. İlk seanstan itibaren yüzdeki parlaklığı ve nemi arttırır.

DEVAMI

Somon DNA’sıyla Gelen Güzellik


Cildim ışıl ışıl ve pürüzsüz görünsün, makyaj yapmadan rahat rahat sokağa çıkabileyim diyenler için son yenilik somon DNA aşısı.

DEVAMI

Terleme Tedavisi


Terleme fizyolojik bir durumdur, ancak aşırı terleme sık görülen ve kişilerin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur.

DEVAMI

Ameliyatsız Obezite Tedavisi


Halk arasındaki adıyla mide balonu (İntra Gastrik Balon) obezite tedavisinde uygulanan etkili bir yöntemdir. Bu bir ameliyat değildir. Kesi, dikiş yoktur ve hastanede yatmayı gerektirmez. Aynı gün taburcu olup günlük rutine dönülebilir.

DEVAMI

Kanal Daralması


Biraz yol yürüdükten sonra bacaklarım uyuşuyor, hemen oturacak yer arıyorum, düşecekmiş gibi hissediyorum diyorsanız kanal daralması riskiniz olabilir.

DEVAMI

Check-up Hizmetleri


Herhangi bir yakınmanız olmasada sağlık durumuzunuzun yılda bir kez genel değerlendirilmesi önemlidir.

DEVAMI

Bel ve Boyun Ağrılarında “Ameliyatsız Yöntem”


Toplumda en sık görülen şikayetlerden olan bel, boyun ağrıları bazı kişilerde kronik bir durum haline gelebiliyor.

DEVAMI

Varislere Ameliyatsız Çözüm


Yıllardır sadece ameliyat tedavisi olan varis son 15 yıldır; lazer, radyofrekans, yapışkan(zamk) ve köpük tedavisi gibi ameliyatsız yeni yöntemler ile tedavi edilebilmektedir.

DEVAMI

Diz Ağrılarına Kanınızdan Gelen Şifa


Vücudun hastalıkları iyileştirme potansiyeli kullanılarak kişinin kendi kanıyla iyileşmesine imkân veren PRP tedavisi ile diz ve omuz ağrılarında ilaçsız tedavi yapılabiliyor.

DEVAMI

Kronik Prostatit Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem


Kronik Prostatit tedavisinde sıklıkla uzun süreli antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır, ancak çoğu vakada bu tedavi işe yaramaz. Dirençli kronik prostatit vakalarında girişimsel olarak uygulanabilecek ideal tedavi yöntemi TUMT'dur. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ersin Konyalıoğlu

DEVAMI

Lazerle Böbrek Taşı Tedavisi (RIRS)


RIRS yönteminde görüntülenen böbrek taşları holmium lazer ile küçültülür. Görüntüleme video kamera ile yapılmaktadır.Böbrek ve idrar kanalına zarar vermeden taşlar çıkartılır.

DEVAMI

İdrar Kaçırmanız Varsa; İDARE ETMEYİN


İdrar kaçırma, kişilerin yaşam kalitesini bozan ve sosyal sıkıntılara yol açan bir durumdur. Özellikle kadınlarda ileri yaş, çok sayıda doğum yapmak ve aşırı kilo gibi nedenlerle ortaya çıkan idrar kaçırma, önemli hastalıkların belirtisi de olabilir.

DEVAMI

Ameliyatsız Prostat Tedavisi


50 yaş üstü erkeklerde önemli sağlık problemlerinin başında görülen prostat her 4 erkekten birinde karşımıza çıkıyor.

DEVAMI

Kesisiz, Dikişsiz Hemoroid Tedavisi


Hemoroid iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç hemoroid durumunda fazla ağrı ve kaşıntı görülmez ancak ileri aşamalarda dışarı şıkan memeler görülebilir. Dış hemoroid ise genelde ağrı ve yanma ile kendini gösterir.

DEVAMI

Diz Ameliyatında “Robot” Dönemi


Robotik diz protezi sırasında 3 boyutlu hastanın diz anatatomisi modeli çıkartılarak kişiye özel cerrahi planlaması yapılır. Bu sistem ile cerrah olabilecek en iyi cerrahi sonucu bilgisayar karsısında simule etmiş olur.

DEVAMI

PCR Testi Nedir Nasıl Yapılır?


Corona (Covid-19) hastalığının insanlarda enfeksiyona neden olduğu bilinen 7 tipi var bunlardan 3 tanesi şiddetli iken 4 tip corona hafif ve orta şiddette hastalığa neden olmakta. PCR testi Corona virüs ile mücadele sürecinde çok etkin kullanılmaktadır.

DEVAMI